Dziedzina jaką jest produkcja reklam i filmów jest naprawdę rozległa. Ciężko zawrzeć w jednym artykule wszystkie informacje, które ciekawiłyby potencjalnych klientów takiej usługi. Jednak w niniejszym wpisie przedstawimy sobie obraz kosztów, które należy ponieść chcąc stworzyć reklamę telewizyjną, internetową, czy też np. teledysk muzyczny. Jak tak naprawdę wygląda cennik i ile kosztuje ogólna produkcja filmów?

Koszt produkcji filmów reklamowych i spotów

Jeśli chcemy poznać końcowe koszty, które należy ponieść aby zrealizować profesjonalne filmy promocyjne, to musimy pod uwagę wziąć wiele różnych czynników. Przede wszystkim na starcie warto oszacować nasz budżet. To podstawa, aby móc przejść dalej. Jeśli znamy nasz budżet, to możemy zobaczyć jaki budżet chce zabezpieczyć ekipa realizująca reklamy i filmy, aby zrealizować nasz projekt. Oczywiście klienci mają różne wizje na efekt końcowy, stąd też cennik jest bardzo zmienny. Wstępne koszty produkcji filmowej można określić po wykonaniu scenariusza. Jeśli mamy zarys akcji oraz całego wydarzenia, to nieco łatwiej jest określić potencjalne koszty produkcji. Oczywiście mając scenariusz można także zacząć myśleć nad tym, aby wprowadzać rozwiązania, które pomogą ograniczyć wydatki związane ze spotem reklamowym. Mimo wszystko film reklamowy do telewizji będzie znacznie droższy, niż reklama do internetu. Wpływ na to ma wiele czynników, jednak już podczas rozmowy z ekipą zajmującą się kompleksową realizacją filmów reklamowych powinniśmy nieco informacji złapać w tym temacie. Wynika to m.in. z potrzeby posiadania wysokiej jakości sprzętu, czy też znacznie bardziej rozbudowanej ekipy na planie filmowym. Wielokrotnie potrzebni są statyści, a to kolejne koszta wchodzące w reklamę.

Informacje, na podstawie których można określić koszt produkcji

Ekipa zajmująca się kompleksową realizacją filmów może określić koszty po zapoznaniu się z oficjalnym scenariuszem. Oprócz tego ważne są informacje o odbiorcach reklamy. Jeśli mają to być filmy promocyjne skierowane od światowych przedsiębiorstw z branży finansowej, to na pewno należy wpompować w taką reklamę znacznie większe środki finansowe. Z kolei reklama skierowana do lokalnych mieszkańców może być już znacznie tańsza. Jednak to już podczas rozmowy z firmą zajmującą się produkcją filmów będziemy wiedzieli jakich informacji oni dokładnie potrzebują. Gdy takie informacje przekażemy, to wtedy wycena filmów będzie znacznie prostsza i bardziej rzetelna.

Share:
  • 1.8K
  • 0
  • 0

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *