Ślub to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu, które budzi wiele emocji zarówno w parze młodej, jak i u zaproszonych gości. Dzień ślubu to celebracja miłości dwojga ludzi, dlatego kojarzy się tak pozytywnie i uroczyście.Nic więc dziwnego, że młode pary planują całą ceremonię z dużym wyprzedzeniem, skupiając się na każdym, nawet najdrobniejszym szczególe. Ciężko wyobrazić sobie jakikolwiek ślub bez zaproszeń ślubnych. Wręczenie ich to symboliczny moment, dzięki któremu goście poznają szczegóły wydarzenia. To dla nich wyróżnienie i znak, że para młoda pragnie, aby towarzyszyć im w tym ważnym i przełomowym dla nich momencie. Nic więc dziwnego, że zaproszenia ślubne budzą tyle emocji, a ich wybór to najczęściej wstęp do dalszego planowania uroczystości.

Najistotniejsze elementy zaproszenia ślubnego

Wybierając zaproszenia na ślub, warto zwrócić uwagę na różne istotne szczegóły. Przede wszystkim powinno ono być czytelne i zawierać wszystkie niezbędne informacje praktyczne. Należy pamiętać, że oprócz funkcji symbolicznej i ozdobnej, zaproszenie musi też przypominać o wydarzeniu (data, godzina, miejsce). Dzięki temu, każdy z gości będzie dokładnie znał wszystkie szczegóły ślubu, niezbędne do przybycia. Zazwyczaj zaproszenie powinno też być włożone do koperty, a nie wręczone luzem. Ponadto, warto dokładnie sprawdzić wszystkie imiona i nazwiska, aby uniknąć pomyłki, która nie będzie wyglądać elegancko.

Odpowiednia oprawa ma znaczenie

Nie mniej ważna jest oczywiście odpowiednia estetyka. To ona budzi najwięcej emocji. Wzorów i pomysłów na zaproszenia ślubne jest naprawdę wiele, tak samo jak gustów i preferencji. Wybierać można wśród uniwersalnej i nieśmiertelnej klasyki, motywów boho i roślinnych, zaproszeń humorystycznych, czy tematycznych. Wszystko zależy tak naprawdę od wizji pary młodej. Jedni stawiają na popularne wzory, inni wolą zaproszenia wykonane ręcznie. Wybierając zaproszenia, warto pokazać odrobinę siebie, swoją osobowość, gusta. Odpowiednio wybrane zaproszenie ślubne także może dać gościom wskazówkę, w jakiej stylistyce utrzymany będzie ślub oraz wesele. Warto więc pomyśleć o tym podczas wyboru.

Personalizacja zaproszeń ślubnych

Zaproszenia ślubne należy odpowiednio spersonalizować, czyli każde z nich powinno mieć wypisane imię i nazwisko gościa, któremu będzie wręczone. Można wybrać zaproszenia, gdzie para młoda sama wypisuje ręcznie dane gości lub takie, gdzie są już one wydrukowane. Wybór należy oczywiście do młodej pary, jednak należy przyznać, że zlecenie personalizacji zaproszeń to duża wygoda i oszczędność czasu. Ponadto, gwarantuje bardzo estetyczny wygląd zaproszeń, z odpowiednio dobraną czcionką, a nawet kolorem.

Kiedy najlepiej wręczyć zaproszenie?

Kiedy najlepiej wręczać zaproszenia ślubne? Tutaj także nie ma jednego klucza, gdyż wszystko zależy od indywidualnych czynników. Są pary, które planują ślub z rocznym, czy nawet dwuletnim wyprzedzeniem, a inne potrafią zorganizować ceremonię w kilka tygodni. Przyjmuje się jednak zwyczajowo, że zaproszenia powinno się wręczyć w okresie od 6 do 3 miesięcy przed planowaną datą ślubu. Zaproszenie można wręczyć osobiście lub wysłać pocztą, w sytuacji, gdy ktoś mieszka daleko.

Zaproszenia ślubne to z pozoru małe drobiazgi, jednak o olbrzymim znaczeniu. Zwiastują radosne wydarzenie, dlatego warto zadbać o jego odpowiednią oprawę. Piękne zaproszenia, nie dość, że ucieszą i wzruszą gości weselnych, tak będą również piękną pamiątką na lata dla państwa młodych. Dobrze więc wybrać takie zaproszenia, które są najbliższe naszemu sercu oraz wywołują zachwyt i uśmiech na twarzy.

 

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *