Wśród wielu internetowych opinii, zwłaszcza w dobie panującej inflacji i drożyny, przyjęła się wśród niektórych opinia, że środek transportu jakim są taksówki, jest drogim środkiem transportu w Zakopanem i okolicach. Czy jednak słusznie? Przyjrzyjmy się cennikom taksówek w Zakopanem, sprawdźmy koszt odpowiadając na pytanie “czy Taxi w Zakopanem jest drogie”

Czy taksówki w Zakopanem są drogie?

Rynek taksówek w Zakopanem jest dość szeroki, istnieją liczne korporacje radio taxi, małe firmy taksówkarskie i niezrzeszeni nigdzie, prywatni taksówkarze. W związku z objętością rynku taxi w Zakopanem, nietrudno jest trafić także na nieuczciwego przewoźnika, który zawyża ceny poszczególnych przejazdów, działając głównie tylko w sezonie turystycznym, rujnuje opinie wielu uczciwym firmom taksówkarskim, które mają jasny i przejrzysty cennik usług Taxi Zakopane . Będąc w Zakopanem na urlopie, starajmy się korzystać z zaufanych firm taxi, mających dobre opinie w internecie i publiczny, dostępny cennik.

Koszt kilometra taksówki w Zakopanem – jakie są taryfy TAXI Zakopane?

Większość sprawdzonych firm taksówkarskich w Zakopanem ma cenniki podobne, lub zbliżone do tych przedstawionych poniżej w tekście. Cennik taryf taxi w Zakopanem mieszczący się w normie uczciwych przejazdów jest zwykle zbliżony względem cen: Taryfa 1:7 zł/km (w dni powszednie 6:00 do 22:00), Taryfa 2 : 10 zł/ km (nocna 22:00 do 6:00, lub niedziele i święta), Taryfa 3: 11 zł/km (w dni powszednie od 6:00 do 22:00 poza terenem miasta Zakopane), Taryfa 4: 12 zł/km (nocna 22-6:00 poza terenem miasta, lub niedziele i święta poza terenem Zakopanego).

W Zakopanem wielokrotnie możemy skorzystać także z cen umownych, realizowanych na podstawie umownej wcześniej ceny z kierowcą lub dyspozytorem firmy taxi, gdzie cena ta zwykle przy dłuższych trasach jest niższa, niż ta wynikająca z taksometru, co możemy sprawdzić otrzymując paragon wyszczególniający poszczególne opłaty.  Sprawdź dokładnie cennik taxi zakopane i korzystaj z przejazdów w atrakcyjnych i uczciwych cenach.

Korzystne stawki Taxi Zakopane

Ceny taksówek i przewozów osób w Zakopanem zwykle są nieco wyższe niż w większych miastach Polski, co wynika z sezonowości ruchu, który największy jest głównie w wysokich sezonach letnich i zimowych, co ma związek z dużą liczbą turystów. Są też nieco wyższe, ponieważ mają w sobie wliczone koszty dojazdu, gdzie w związku z specyfiką terenu Podhala kierowcy niejednokrotnie dojeżdżając do kilometra, przebywają tzw. “puste kilometry”, bez pasażerów.  Firmy taksówkarskie w Zakopanem aby mogły się utrzymać przez cały rok, w okresie ruchu turystycznego mają nieco wyższe ceny niż w innych rejonach Polski. Niemniej jednak, korzystając z zaufanych firm Taxi w Zakopanem, możemy liczyć na niską i uczciwą cenę przejazdu, wraz z miłym i kulturalnym przewoźnikiem, który zawsze chętnie pomoże nam z bagażami, a też chętnie posłuży radą odnośnie ciekawych miejsc, atrakcji, restauracji czy szlaków turystycznych na terenie Zakopanego i okolic.

Taxi w Zakopanem – czy mogę zapłacić kartą lub telefonem?

W przypadku zamawiania taksówki w sprawdzonej firmie, będziesz mógł bezproblemowo opłacić swój kurs za pomocą karty płatniczej, telefonu lub przelewu online. Większość głównych firm Taxi w Zakopanem podąża za ruchem czasu i oferuje płatności bezgotówkowe.

Przykładowe ceny kursów taksówką na terenie Zakopanego

Na terenie centrum Zakopanego średni koszt poruszania się taksówką w obrębie około 2,5-3 kilometry od centrum wynosi około 30 złotych. W przypadku 8 osobowego minibusa przy komplecie pasażerów cena ta wyniesie około 40 złotych. Popularne trasy na terenie Zakopanego będą kosztować w obrębie następujących cen: z Zakopanego do Palenicy Białczańskiej (22 km) to koszt około 120-130 złotych, z Zakopanego na Termy w Chochołowie (20 km) to koszt około 120 złotych , z Zakopanego do Kuźnic to koszt około 40 złotych. Za przejazd 8 osobowymi minibusem przy założeniu kompletu, 8 pasażerów dopłacimy zwykle około 10-20 złotych. Przed zamówieniem taksówki, możesz poprosić dyspozytora o podanie orientacyjnych kosztów przejazdu taxi, bądź ustalić z góry ustaloną cenę umowną przewozu.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *