Gdy odczuwamy ból, przeważnie na początek udajemy się do fizjoterapeuty. Zwłaszcza gdy mamy problem ze stawami, mięśniami lub stresem. W takiej sytuacji mamy wrażenie, że jego pomoc najszybciej pomoże nam wrócić do pełni zdrowia. Jednak w jakich przypadkach rzeczywiście warto udać się do fizjoterapeuty?

Problemy bólowe

Odczuwanie bólu nie jest niczym przyjemnym. Dlatego, gdy boli nad kręgosłup, kolana, szyja, biodro, odczuwamy problemy z rwą kulszową, barkową czy łokciem tenisisty, warto wybrać się do fizjoterapeuty. FMC Centrum Medyczne jest miejsce, gdzie specjalista się odpowiednio nami zajmie. Przeprowadzi zabiegu, dzięki którym przyniesie nam ulgę.

Praca manualna szczególnie podczas wielogodzinnej, nieergonomicznej pracy, długie korzystanie z komputera także może prowadzić do poważnych schorzeń naszego ciała. Przeważnie wiąże się to z drętwieniem rąk, mrowieniem czy pieczeniem. W takich sytuacjach wizyta u fizjoterapeuty może być pożyteczna.

Napięciowe bóle głowy

Kiedy mamy problemy z napięciowym bólem głowy, przyczyn należy szukać w problemach z innymi częściami ciała np. szyją, potylicą, dolnych obszarów kręgosłupa. W takich sytuacjach skorzystanie z pomocy fizjoterapeuty jest niezbędne. Terapia manualna oraz ćwiczenia poprawią komfort naszego życia.

Zabiegi operacyjne

Po każdej operacji można udać się na rehabilitację do fizjoterapeuty. Najlepiej ją rozpocząć jeszcze przed rozpoczęciem operacji. Dzięki temu zmniejszymy ból, obrzęki, stany zapalne, a także lepiej przygotujemy nasze ciało na czekającą go operację.

Istotne jest jednak to, by po wykonaniu zabiegu także nie zaniedbać rehabilitacji. Dzięki temu poprawimy elastyczność i siłę naszych tkanek, a także doprowadzimy do tego, że nasze organizm prędzej odzyska dawną sprawność i będziemy mogli wrócić do wcześniejszych obowiązków.

Rehabilitacja jest polecana zarówno po nagłych skręceniach, złamaniach i wypadkach, jak i po urazie, bliźnie. Dzięki temu nie będziemy mieli problemów z kłuciem, ograniczoną ruchomością czy ciągnięciem.

Stany zapalne

W ich przypadku także można umówić się na wizytę u fizjoterapeuty. Nawet w przypadku tzw. ostrogi piętowej, która dotyczy kobiet używających codziennie butów na obcasie. Często też zwykłe bieganie po różnym terenie i na różne dystanse kończy się urazami, w tym skręceniami czy stanami zapalnymi.

Podczas wizyty u fizjoterapeuty zostanie przeprowadzona odpowiednia rehabilitacja, a także pokazane ćwiczenia, dzięki którym powrót do pełni zdrowia stanie się w pełni możliwe.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *