W skład pozycjonowania wchodzi odpowiednia optymalizacja, pozyskiwanie linków i rozbudowa witryny o nowe podstrony. Wszystko to ma sprawić, że szybko zwiększymy widoczność, a nasz blog, sklep czy strona firmowa zacznie być odwiedzana coraz częściej. Jak dokładnie wygląda proces pozycjonowania i czy można przeprowadzić go samodzielnie?

Bez optymalizacji niewiele zdziałasz

Profesjonalna optymalizacja może mocno ograniczyć koszt pozycjonowania strony internetowej. Przeważnie proces ten poprzedzony jest audytem, który wskazuje mocne i słabe strony danej witryny. Wdrożenie zaleceń może w krótkim czasie poprawić widoczność w popularnych wyszukiwarkach, co z czasem przyczyni się również do wzrostu ruchu.

Optymalizacja nie obejmuje pozyskiwania linków, a wyłącznie prace nad kodem strony. Ważne jest dostosowanie treści w taki sposób, by były nie tylko przydatne dla użytkownika, ale także dobrze rozumiane przez sieciowe roboty skanujące naszą witrynę. Pozycjonowanie strony nie jest trudne, ale tylko pod warunkiem, że dysponujemy odpowiednimi umiejętności i doświadczeniem. W przeciwnym wypadku samodzielne prace mogą okazać się totalną porażką i sprawić, że ruch z wyników organicznych zostanie mocno ograniczony.

Pozyskiwanie linków może przynieść bardzo dobre efekty

Linkowanie strony zewnętrznymi odnośnikami może przynieść bardzo szybkie efekty, ale proces ten obarczony jest pewnym ryzykiem. Niewłaściwie przeprowadzony może dać efekt odwrotny od zamierzonego, dlatego w przypadku braku doświadczenia pozyskiwanie linków powinniśmy zostawić dla profesjonalistów.

Linkując stronę, należy pamiętać, by skupić się na wartościowych odnośnikach. Czasy, w których najlepsze efekty przynosiły słabe linki w hurtowych ilościach dawno temu odeszły w zapomnienie, dlatego warto wybierać tylko linki dobrej jakości. Ważny jest nie tylko odpowiedni wybór stron pod linkowanie, ale także właściwy rozkład anchor textów. Dopiero połączenie wszystkich tych rzeczy sprawi, że zaczniemy obserwować powolny, lecz systematyczny wzrost pozycji na wybrane przez siebie słowa kluczowe. Trzeba też pamiętać o tym, że gdy pozycjonujemy swoją stronę w innym języku niż polski np. angielskim to pozyskiwać powinniśmy przede wszystkim linki angielskie z ichniejszych domen.

Musimy pamiętać, że pozycjonowanie strony w niektórych przypadkach może być procesem długotrwałym. Szybkie osiągnięcie dobrych efektów jest co prawda możliwe, ale wiąże się ze sporym ryzykiem, dlatego warto zrobić wszystko, by linkowanie przeprowadzić jak najbezpieczniej. Zbyt duża ilość linków i ich niewłaściwy rozkład mogą powodować poważne konsekwencje dla naszej strony. To właśnie dlatego taką pracę lepiej zostawić profesjonalistom.

Źródło: https://seospot.pl

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *