Cieknąca woda jest w stanie wyrządzić ogromne szkody w budynkach. Zarówno, jeżeli mowa jest o budynkach, jakie przeznaczone są do zamieszkania, jak również w miejscach użyteczności publicznej, w firmach, magazynach – dosłownie wszędzie. Jeżeli dojdzie już do jakiejś usterki, należy jak najszybciej zlokalizować wyciek, aby móc doprowadzić do szybkiego usunięcia usterki. W jaki sposób możliwa jest skuteczna lokalizacja wycieku wody?

Gaz znacznikowy

Badanie, jakie polega na wprowadzeniu do instalacji wodnej gazu znacznikowego, który jest mieszaniną azotu i wodory. Konieczne dobranie jest ich w odpowiednich proporcjach (A-95% i W-5%), aby mogła ta mieszanka zadziałać. Trzeba również uwzględnić to, że gaz musi być bezpieczny dla zdrowia człowieka. Poprzez zawór na przyłączu gaz wprowadzony jest do instalacji. Mieszanka azotu i wodoru zaczyna wydobywać się na zewnątrz przez nieszczelności, jakie znajdują się na całej długości instalacji. Aby móc jednak zlokalizować przecieki, potrzebny jest dodatkowo specjalny detektor.

Kamera termowizyjna

Konieczność zaangażowania specjalnego sprzętu, który pomaga na uzyskanie obrazu w podczerwieni. Kamery umożliwiają na zaobserwowanie promieniowania cieplnego emitowanego przez obiekty. Tego typu urządzenia pomagają w zlokalizowaniu wycieków, jakie znajdują się w instalacjach wody użytkowej, w instalacjach grzewczych, jak również tych, znajdujących się w ścianie, suficie, czy też w stropie. Aby wynik mógł okazać się satysfakcjonujący, konieczne jest jednak zapewnienie bieżącej pracy instalacji wodnej. Zaletą tego badania jest to, że praktycznie od ręki można otrzymać wynik, dzięki czemu będzie możliwe podjęcie dalszych działań, jakie powiązane mogą być z pracami remontowymi.

Firma od przecieków

Jak widać, wyżej omówione metody wymagają zaangażowania specjalnych sprzętów, których klienci indywidualni, a także firmy, najzwyczajniej nie posiadają. Za to mogą posiadać je m.in. takie firmy, jak przeciek24.com, które na co dzień zajmują się wsparciem, jeżeli chodzi o wykrywanie takich przecieków. To właśnie takie osoby pracują na sprzęcie, który pochodzi od światowych producentów. Dzięki temu możliwa jest lokalizacja na sieciach wodociągowych, ciepłowniczych, gazowych. Przy pomocy takich osób lokalizacja usterki instalacji sanitarnej jest szybka. Może i taka współpraca ciągnie za sobą dodatkowe koszta, ale warto uwzględnić to, że właśnie dzięki temu można oszczędzić na przyszłościowych finansach, jakie będzie należy wydać w związku z usuwaniem awarii.

Zerknij: lokalizacja wycieku.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *