W każdym banku znajdziemy niejedną ofertę dotyczącą kont, na które możemy się zdecydować. Dziś przekonamy się, czym konkretnie charakteryzują się konta osobiste, i na co zwrócić uwagę podczas wyboru konta dla siebie.

Czym jest konto osobiste?

Jest to konto bankowe, czy inaczej rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. To podstawowy produkt, jaki znajdziemy w każdym banku. Dzięki niemu możemy zarządzać swoimi finansami. Przeważnie służy temu by wpływały tam pieniądze z wynagrodzenia, ale także z innych źródeł dochodu, jak np. świadczenia socjalne.

Dzięki kontu możemy korzystać z transakcji internetowych i dokonywać płatności w sklepach. Oferty banków są różne, dlatego powstał ranking kont osobistych, w którym znajdziemy najważniejsze informacje o poszczególnych kontach.

Jak założyć własne kontro bankowe?

Dróg jest kilka:

  • Osobiście w banku
  • Poprzez stronę internetową
  • Poprzez aplikację mobilną
  • Za pośrednictwem infolinii

Dzięki takiej różnorodności każdy może założyć konto bankowe tak, jak jest mu najwygodniej. Obecnie nawet nie potrzeba wielu dokumentów, by założyć własne konto bankowe. Wystarczy dokument tożsamości ze zdjęciem, np. dowód osobisty, paszport czy prawo jazdy.

Jedynie w przypadku osób niepełnoletnich konieczny jest aktu urodzenia, by potwierdzić pokrewieństwo z klientem, a osobą, która wyraża zgodę na założenie rachunku.

Co warto wiedzieć na temat konta osobistego?

Właścicielem rachunku w banku może być:

  • Osoba fizyczna
  • Osoba fizyczna, która prowadzi własną działalność
  • Organizacje bez osobowości prawnej

Właśnie dlatego warto poznać najlepsze konto firmowe, gdy planujemy szukać miejsca na kontro dla swojej własnej firmy. Dzięki przejrzeniu kilku ofert znajdziemy taką, która najbardziej pasuje do naszych indywidualnych potrzeb.

Co można mieć za darmo w banku?

Wiele zależy od tego, który produkt wybierzemy i w którym banku. Przeważnie można liczyć na darmowe prowadzenie konta, darmowe korzystanie z karty płatniczej (często jednak wiąże się to ze spełnieniem określonych warunków), darmowe przelewy czy wpłaty i wypłaty.

Dodatkowo można liczyć na:

  • Darmowe konto oszczędnościowe – w wielu bankach jest to standardowa opcja. Dzięki temu klient może za darmo prowadzić rachunek, dzięki któremu będzie w stanie odkładać na wymarzony cel, a do tego nieco zarobić. Przy wysokich kwotach może to być nawet kilkaset zł rocznie.
  • Darmowe konto walutowe – przydaje się to szczególnie, gdy planujemy korzystać z kilku walut. Często jest konieczne, gdy bierzemy kredyt w obcej walucie.

 

 

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *