Hotel Włoski z Poznaniu położony jest w ścisłym centrum miasta, co jest ogromnym udogodnieniem dla naszych klientów. W okolicy hotelu znajdziecie wiele ciekawych miejsc, targi, Poznańskie, Stare Miasto, centra finansowe i biznesowe, a także wiele więcej. Jakie najbardziej interesujące miejsca powinieneś zwiedzić zatrzymując się w Hotelu Włoskim?

  • Stary Browar (0,4 km od hotelu, 4 minuty pieszo) – jest to centrum handlowe, ale także centrum sztuki. Przechadzając się między sklepami możesz również podziwiać niesamowitą galerię artystyczną! Połączenie niespotykane, jednak niezwykle świetne i z pewnością zapierające dech w piersiach. Centrum handlowe Stary Browar zdobyło wiele nagród międzynarodowych.
  • Stary Rynek (1 km, 10 minut piechotą) – będąc w starym mieście rynek jest punktem obowiązkowym na liście zwiedzania. Poznański rynek jest trzecim co do wielkości rynkiem w Polsce, po krakowskim i wrocławskim. Na ścianach rynku znajdują się takie obiekty, jak: ratusz, odwach, Wielkopolskie Muzeum Wojskowe, Dom Bractwa Szewskiego, Dom Krojowników Sukna, czy Galeria Miejska Arsenał.
  • Kino Multikino (0,3 km, 4 minuty pieszo) – kino jak kino, jednak niektórzy z naszych gości z pewnością lubią usiąść przed dużym ekranem, z popcornem w ręku i oglądnąć dobry film. Dzięki dobremu położeniu Hotelu Włoskiego możecie Państwo wybrać się tam krótkim spacerkiem!
  • Targi Poznańskie (1,5 km, 15 minut pieszo) – Poznań od prawie 100 lat jest targową stolicą Polski. Tereny targowe tutaj mają powierzchnię aż 212,5 ha, w tym teren wystawowy oraz tereny administracyjne. Wydarzenia na terenie targów są głównie branżowe, tutaj pokazywane są nowości i premiery. Może właśnie podczas Twojego pobytu w naszym hotelu odbędzie się tutaj niesamowity event?
  • Jezioro Malta (4 km, 7 minut piechotą) – miejsce w Poznaniu, gdzie można pospacerować w towarzystwie niesamowitych widoków. Na brzegach jeziora, niedaleko, jest także wiele punktów, które warto odwiedzić, takie jak Nowe ZOO w Poznaniu, Termy Maltańskie, Tor Regatowy, Ogród Czasu (grupa pięciu zegarów słonecznych na terenie jeziora).
  • Fara Poznańska (1km, 10 minut pieszo) – a dokładnie Bazylika Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa w Poznaniu. Obiekt ten już z zewnątrz wygląda niesamowicie, ale jego wnętrze całkowicie zapiera dech w piersiach. Miejsce to przyciąga osoby religijne, które potrzebują modlitwy, ale także osoby, które chcą pozwiedzać piękną bazylikę.

Grupa Hotelu Włoskiego w Poznaniu serdecznie zaprasza do zwiedzania tych miejsc, ale także wielu innych, na terenie naszego cudownego miasta.

Dodatkowe informacje: hotele poznań centrum.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *