Na długo przed oficjalną uroczystością weselną, Para Młoda ma już zaplanowane i zarezerwowane najważniejszych gości, bez których impreza nie miałaby prawa bytu. Jednymi z nich są na pewno fotograf oraz kamerzysta. Jednak z przyczyn losowych czasami może dojść do sytuacji, gdy wesele zostanie odwołane lub kamerzysta nie pojawi się na weselu z równie losowych powodów. Co wtedy zrobić i czy dalej możemy liczyć na nowoczesny i profesjonalny film ślubny z całej imprezy od rana do nocy?

Odwołanie imprezy lub niedostępność kamerzysty weselnego

Każdego dnia spotykają nas różne sytuacje w życiu. Jedną z takich sytuacji może być odwołanie imprezy weselnej lub np. choroba fotografa i weselnego operatora kamery. Co w takich sytuacjach zrobić i jak się zachować? Oczywiście o ile odwołanie imprezy weselnej zapewne skończy się przeniesieniem terminu wesela i ustaleniem nowego terminu u kamerzysty, o tyle w drugą stronę nie jest już to tak prosta sprawa. Dodajmy, że czasami operator kamery na wesele może chcieć i tak części wynagrodzenia, jeśli wesele odwołano nie z jego winy. To zrozumiałe, gdyż na pewno w tym czasie miałby on inną pracę do wykonania. Jednak co zrobić w sytuacji, gdy to kamerzysta nie będzie w stanie pojawić się na uroczystości? W takim przypadku z pewnością będziemy musieli zagwarantować sobie opcję, że to operator kamery znajdzie godne zastępstwo i zapewni nam obecność osoby, która oferuje równie profesjonalne wideofilmowanie wesel. W innym przypadku na pewno bylibyśmy poszkodowani i podejście operatora kamery nie byłoby w pełni profesjonalne i taktowne. Jednak jak możemy zobaczyć na większości stron, gdzie oferowane jest filmowanie wesel w niskiej cenie, sporo osób ma zaznaczone punkt, że jeśli do takiej sytuacji dojdzie, to gwarantują oni godne zastępstwo.

Awaria sprzętu a kręcenie imprezy

Jeśli już mówimy o nieszczęśliwych sytuacjach związanych z kręceniem filmu weselnego, to może dojść także do sytuacji, kiedy to sprzęt fotograficzny odmówi posłuszeństwa. Co w takiej sytuacji zrobić? Tutaj również sytuacja jest dosyć prosta. Otóż nawet jeśli aparaty i kamery nie będą działać, to film ślubny i tak powstanie. Dlaczego? Otóż profesjonaliści mają zawsze ze sobą pełno zapasowego sprzętu. Począwszy od zastępczych aparatów i kamer, po karty pamięci lampy, ładowarki, baterie i wiele więcej. Jak wiadomo taki dzień w życiu jest tylko jeden i raczej nikt nie powtórzy takich reakcji i emocji, które nam towarzyszyły.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *