Depilacja laserowa mimo, że nie należy do najtańszych zabiegów to jest zdecydowanie jedną z lepszych opcji, jeśli chcemy pozbyć się nadmiernego owłosienia. Już kilka zabiegów jest w stanie przynieść zadowalający efekt na przynajmniej kilka najbliższych lat. Co warto wiedzieć na temat depilacji laserowej oraz co mieć na uwadze decydując się na taki zabieg?

Kiedy warto się zdecydować ?

Depilacja laserowa może być zastosowana na praktycznie każdej partii ciała. Mogą być to zarówno plecy, twarz, pachy, bikini, nogi czy okolice intymne. Co prawda zabieg nie usuwa włosów na stałe, ale problem będzie usunięty na co najmniej kilka lat.

Zdecydowanie najczęstszym powodem, dla którego decydujemy się na depilacje laserową są kwestie estetyczne. Ciągłe korzystanie z maszynki staje się męczące, a depilacja woskiem z pewnością nie będzie dla każdego. W większości przypadków rozwiązania tymczasowe nie sprawdzą się w dłuższej perspektywie. Depilacja laserowa pozwoli szybko i na długo pozbyć się owłosienia, dzięki czemu odczujemy komfort i pewność.

Jak wygląda zabieg?

W pierwszej kolejności przed przystąpieniem do zabiegu niezbędne będzie wypełnienie ankiety, która sprawdzi nasz stan zdrowia. Dzięki temu kosmetolog będzie mieć pogląd na sytuację i sprawdzi czy nie ma ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, wówczas kosmetolog zacznie przygotowywać skórę do zabiegu. Po pierwsze zostaje ona oczyszczona, sprawdzony zostanie poziom melaniny, co pozwoli dostosować parametry lasera.

Warto także nieco wspomnieć, jak wygląda sama depilacja laserowa. Urządzenie podczas zabiegu wystrzeliwuje wiązkę światła do skóry. Strumień lasera pochłaniany jest przez melaninę, co skutkuje zniszczeniu sktruktury włosa. Czas trwania zabiegu jest uzależniony między innymi od depilowanej powierzchni czy wykorzystanego urządzenia. Zazwyczaj jest to od około 30 minut do 1,5 godziny.

Jak się przygotować?

Depilacja laserowa nie jest zabiegiem, z którego możemy skorzystać od razu. Niezbędne będą odpowiednie przygotowania. Miesiąc przed zabiegiem zabronione jest opalanie się. Skóra nie może być podrażniona. Nie zaleca się również stosowania samoopalaczy czy bronzerów.

Podobnie jak w przypadku każdego zabiegu, tak i tu istnieje szereg przeciwwskazań. W pierwszej kolejności z zabiegu nie skorzystają osoby z chorobami przewlekłymi m.in. padaczką, łuszczycą, cukrzycą czy bielactwem.

Istnieje także szereg przeciwwskazań czasowych. Zaliczamy do nich stosowanie leków oraz ziół, używanie kremów z witaminą A oraz C, świeżą opaleniznę, ciążę czy inne zabiegi chirurgiczne.

 

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *