Młodość rządzi się swoimi prawami, a przede wszystkim swoistą burzą hormonów. To właśnie one odpowiedzialne są za znaczne pogorszenie się stanu naszej cery. Trądzik bowiem najczęściej dopada nas w wieku dojrzewania i jest prawdziwym problemem natury estetycznej. Co gorsza, nawet jeśli uda się nam z nim uporać, to w wielu przypadkach pozostawia on po sobie nieestetyczne blizny, których usunięcie wymaga bardziej zaawansowanych środków. Tak więc jak można pozbyć się pamiątek po okresie dojrzewania?

Laserowe usuwanie blizn po trądziku

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się blizn po trądziku, jest zabieg ich usuwania przy pomocy lasera. Wiązka światła, która jest emitowana przez urządzenie pobudza skórę do niezwykle silnej regeneracji i odbudowy. Dodatkowo światło lasera skutecznie usuwa martwy i łuszczący się naskórek, a tym samym zwalnia się miejsce na odbudowę nowych komórek skóry. Warto zaznaczyć, że zabieg laserowego usuwania blizn po trądziku jest całkowicie bezbolesny, a pierwsze efekty można zauważyć bezpośrednio po jego przeprowadzeniu. Niemniej jednak dla uzyskania optymalnych efektów i praktycznie całkowitego zlikwidowania blizn potrądzikowych, warto zdecydować się na co najmniej 3 serie tego zabiegu. Nie można również zapomnieć o tym, że tuż po laserowym usuwaniu blizn po trądziku skóra jest mocno podrażniona i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Warto więc unikać silnej ekspozycji na promienie słoneczne, a także korzystanie ze specjalnych kosmetyków do pielęgnacji.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu laserowego usuwania blizn po trądziku?

Okazuje się, że choć zabieg dla wielu osób może być prawdziwie niezbędny, to jednak nie każdy może się mu poddać. Istnieje bowiem dość długa lista przeciwwskazań, która może czasowo lub na stałe wykluczyć z możliwości przeprowadzenia laserowego usuwania blizn po trądziku. Tak więc od najistotniejszych przeciwwskazań należą:

  • choroby nowotworowe
  • ciąża, a także okres karmienia piersią
  • świeża opalenizna lub zbyt mocna opalenizna
  • niektóre choroby przewlekłe- głównie choroby autoimmunologiczne jak np. łuszczyca lub cukrzyca
  • infekcje jakie pojawiły się na skórze w postaci chociażby opryszczki lub innych stanów zapalnych
  • tendencja do powstawania bliznowców
  • problemy z procesem krzepnięcia krwi
  • leczenie izotertynoiną- wówczas trzeba odczekać co najmniej 6 miesięcy od zakończenia kuracji, by można było przeprowadzić zabieg laserowego usuwania blizn po trądziku
  • przyjmowanie antykoagulantów

Powyższe czynniki wykluczają możliwość przeprowadzenia zabiegu, gdyż nie będzie on bezpieczny.

Dodatkowe informacje: blizny po trądziku.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *