Każdy, komu zależy na komfortowym i wygodnym odpoczynku i spaniu, poszukuje dla siebie jak najlepszej opcji i jak najlepszych rozwiązań, które przyniosą mu oczekiwane rezultaty. Mając obecnie do wyboru tak wiele różnego rodzaju produktów związanych z wypoczynkiem i snem, możemy pozwolić sobie na wertowanie w dostępnych ofertach producentów i wybrać to, co najbardziej nam pasuje i czego oczekujemy i poszukujemy. Jednymi z najczęściej wybieranych produktów, które bezpośrednio wiążą się ze spaniem, są łóżko oraz materac. Jeśli chodzi o materace, to także do wyboru mamy obecnie wiele różnego rodzaju produktów, wykonanych w różnych technologiach, oraz z różnych materiałów i wypełnień.

Dla osób, które poszukują materaca solidnego, z naturalnym wypełnieniem oraz takiego, który posiadał będzie twardszą powierzchnię spania, jednym z najlepszych wyborów będzie niewątpliwie materac kokosowy. Dlaczego materac kokosowy jest tak chętnie wybierany przez klientów i dla kogo materac kokosowy jest przeznaczony? Osoby ceniące sobie takie właściwości jak np. antyalergiczność, sporą odporność na odkształcenia, doskonałą wygodę i sprężystość, powinny zainteresować się materacem kokosowym. Ze względu na to, iż wypełnienie kokosowe znacznie utwardza materac, powinny go wybierać osoby lubiące spać na twardych powierzchniach oraz osoby mające problemy z kręgosłupem. Wiele różnych rodzajów materaców kokosowych możemy znaleźć w sklepach stacjonarnych oraz internetowych z materacami, takich jak chociażby sklep https://materacnawymiar.pl/pl/c/Materace-kokosowe/13 gdzie oprócz materaców oferowanych w standardowych wymiarach, możemy zamówić materace wykonane na indywidualny wymiar.

Materac kokosowy dla alergików.

Czy wiesz, że materac kokosowy jest zdecydowanie polecany osobom cierpiącym na alergie. Kokos to surowiec naturalny, w materacach występujący w formie maty kokosowej, wykonanej z włókien pozyskanych ze skorupy orzecha kokosowego. Takie maty kokosowe, wykonane z włókien, wykorzystywane jako warstwy w materacach, mają wiele ciekawych i bardzo przydatnych człowiekowi zalet, takich jak świetna pochłanialność wilgoci oraz zapewniają bardzo dobrą cyrkulację powietrza. Dzięki swoim właściwościom kokos zapobiega także rozwojowi bakterii i roztoczy, dlatego jest świetnym materiałem wykorzystywanym w produkcji wysokiej jakości materaców. Oczywiście stosowanie samej maty kokosowej byłoby zbyt twarde, ponieważ mata kokosowa, bardzo mocno usztywnia i utwardza materac, dlatego producenci stosują najczęściej dodatkowo warstwę pianki elastycznej. Często jest to np. pianka Visco z pamięcią kształtu, która stanowi zewnętrzna powierzchnię.

Jak dbać o materac z kokosem?

Zarówno materac kokosowy jak i każdy inny rodzaj materaca, warto odpowiednio zabezpieczyć, aby skutecznie chronić go przez zabrudzeniem, zalaniem i ewentualnymi innymi uszkodzeniami. Podstawową ochroną materaca, jaką możemy mu zapewnić, jest ochraniacz na materac. Zapewnia on odpowiednia ochronę i higienę materacowi, będący przy tym niezwykle wygodnym w użytkowaniu, gdyż przeważnie można go w razie potrzeby szybko i łatwo zdjąć do prania. W sytuacji, gdy chcemy materac chronić przed zalaniem, warto od razu zaopatrzyć się w ochraniacz wodoodporny.

Jest też rozwiązanie dla osób, które posiadają materac kokosowy ale okazał się on jednak dla nich zbyt twardy. Producenci i sprzedawcy materaców najczęściej przy każdym modelu podają stopień jego twardości, który określany jest literką H oraz numerkiem. I tak materace oznaczane np. jako H2 to materace miękkie, z kolei H2/H3 to średnio twarde, a te H4 czy H5 to już mocno twarde materace. Warto więc mieć ten czynnik na uwadze podczas wyboru materaca oraz przede wszystkim kierować się także wagą i wzrostem osoby, która ma spać na materacu, ponieważ wiadomo, że inaczej twardość będzie odczuwała osoba ważąca 60 kg a inaczej osoba ważąca 100kg.

Jeśli jednak mamy już materac i przeszkadza nam to że jest np. zbyt twardy, możemy zastosować rozwiązanie w postaci dokupienia odpowiedniej, zmiękczającej powierzchnie nakładki na materac. Miękka nakładka na materac będzie stanowić dodatkowa warstwę powierzchniową i skutecznie powinna poprawić komfort naszego spania na zbyt twardym materacu.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *