Współczesna medycyna ma wiele do zaoferowania. Chyba śmiało można posunąć się do stwierdzenia, że to co kiedyś było niemożliwe do wyleczenia, może w końcu odejść w niepamięć. Nie tylko jest tu mowa o różnego rodzaju preparatach medycznych, jakie wykazują się dużą skutecznością. Warto zatrzymać się nad tym, co oferuje współczesna fizjoterapia i rehabilitacja. Różnego rodzaju zabiegi również są w stanie przynieść ulgę i ukojenie. Jednym z takich zabiegów jest fala uderzeniowa.

Wskazania do fali uderzeniowej

Kto powinien pomyśleć o tym, aby skorzystać z takiego zabiegu, jak fala uderzeniowa? Do grona takich pacjentów można zaliczyć osoby, które na co dzień zmagają się z takimi przypadkami, jak:

  • zapalenia stożka rotatorów,
  • przewlekłe zapalenia struktur ścięgnistych,
  • haluksy,
  • zapalenia rozcięgna podeszwowego,
  • bóle pięt, a w szczególności osoby, które mają ostrogi piętowe,
  • łokieć golfisty,
  • łokieć tenisisty,
  • zespoły bólowe i przeciążenia narządu ruchu,
  • utrudnienia zrostu kostnego.

Po co jest tak naprawdę fala uderzeniowa Łódź? Po to, aby pozbyć się bólu. Nie jest powiedziane, że tego bólu człowiek pozbędzie się raz na zawsze. Wszystko zależne jest od tego, z jakim dokładnie przypadkiem medycznym ma się do czynienia. Może się bowiem okazać, że co jakiś czas trzeba będzie odnowić takie zabiegi. Wielu pacjentów żyje z tą świadomością i systematycznie uczęszczają na terapię, która jest w stanie przynieść ogromną ulgę. Trzeba jednak wiedzieć, że już po pierwszym zabiegu pacjent może poczuć się zdecydowanie pewniej.

Przeciwwskazania do zabiegów

To prawda, że zabieg fali uderzeniowej jest dobry. Trzeba jednak wiedzieć, że nie każda osoba może skorzystać z takiej formy zabiegów. Przeciwwskazaniami do zabiegów są: ciąża, nowotwór, choroby zakaźne, schorzenia o wyjątkowo ostrym przebiegu, schorzenia związane z zaburzeniami krzepliwości krwi. Jeżeli ktoś posiada rozrusznik serca, to może z takich zabiegów skorzystać, ale sama fala uderzeniowa nie może być kierowana na klatkę piersiową. Należy również uważać na dzieci. Jeżeli jest niezakończony okres wzrostu kości u dzieci, zabieg może zaburzyć proces wzrastania chrząstek nasadowych.

Jeżeli ktoś ma wątpliwości, czy fala uderzeniowa jest zabiegiem dedykowanym dla niego, może porozmawiać z lekarzem, który zna swojego pacjenta. Można również na ten temat porozmawiać z rehabilitantami, którzy na pewno chętnie wypowiedzą się w tym temacie. Warto sobie pomóc – w szczególności, jeżeli ktoś wie, że zmaga się z ogromnym bólem każdego dnia.

 

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *