Nie tak łatwo pogodzić się ze śmiercią bliskiej osoby, ale upływający czas może dla wielu osób okazać się znaczącym lekarstwem. Po jakimś czasie, ok. rok po zgonie, nadejdzie czas na to, aby zastanowić się nad tym, jaki nagrobek zamówić na grób bliskiej osoby. Decyzja wydaje się łatwa – niby. Bowiem, uwzględniając współczesną ofertę, niejeden inwestor stanie przed ogromnym dylematem odnośnie tego, z czego dokładnie mają być wykonane nagrobki.

Wzory oraz kolory

Współczesne cmentarze różnią się nieco od tego, co w dawnych czasach można było spotkać. Wcześniej, na cmentarzach królowały płyty w jednorodzonym kolorze, które ewentualnie mogły różnić się od siebie wielkością – dla jednej osoby lub dwa większej ilości. A teraz? Teraz nikogo już nie dziwi fakt, że nagrobki wykonywane są z płyt o różnych kolorach. Ciemny i szary granit o taki standard, ale nie można również zapomnieć o tym, że do wyboru są również płyty w kolorze butelkowej zieleni, czerni, czy też granatu. Bardzo modny staje się też odcień rudości.

Może i mając na myśli grób, nie powinno mówić się o modzie, ale tak faktycznie jest. Społeczeństwo często odstępuje od tego co znane, na korzyść nowych trendów, jakie oferowane są przez różnorodne zakłady kamieniarskie. Na co dokładnie w takim wypadku się zdecydować? Warto przemyśleć, czy osoba zmarła nie dała w tym kierunku jakichkolwiek dyspozycji.

Warto również pamiętać o tym, gdzie w przyszłości nagrobek będzie się znajdować. Jeżeli będzie on położony w miejscu, gdzie narażony będzie na dużą ekspozycję słoneczną, powinien on być jasny. W szczególności, jeżeli kontrastem dla niego może być pobliski, ciemny las. Ciemne nagrobki pasują do miejsc osłoniętych od słońca, ponieważ nie są one odporne na mocne działanie promieni. Warto o nich również pomyśleć w takich miejscach, gdzie ma się do czynienia z dużą ilością spadających liści.

Solidnie wykonany nagrobek

Trwałość i jakość to dwa kolejne wyznaczniki, które należy uwzględnić, jeżeli chodzi o wykonanie nagrobku na wiele lat. W tym prym wiedzie granit, który nie tylko należy do najtwardszych kamieni naturalnych. Jest on również odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, na zarysowania, a także na mróz, czy też wysokie temperatury, a nawet na kwaśne związki, jakie znajdują się w atmosferze. Do tego dostępny jest w wielu kolorach, więc nikt nie będzie miał problemu z tym, aby wybrać dla bliskich osób dobry pomnik. Taki, który dumnie będzie górował nad wiecznym miejscem pochówku bliskiej osoby.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *