W jakich sytuacjach wymiana zbitej szybki będzie koniecznością? Kiedy najczęściej dochodzi do uszkodzeń wyświetlacza w smartfonach? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, a poznasz w nim odpowiedzi na te pytania!

Jak najczęściej dochodzi do zbicia szybki w telefonie komórkowym?

Obecnie, zakup nowego smartfona to nie lada wydatek. Za najnowsze modele marek premium musimy zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Pierwszą rzeczą, która przychodzi nam do głowy, jest to, że należy ostrożnie dbać o to urządzenie, aby mogło nam służyć przez najbliższe kilka lat i prezentować się cały czas nienagannie. Niestety w tym przypadku nie każdy ma taki tok myślenia i nie kupuje szkła ani folii ochronnej na przednią oraz tylną część swojego urządzenia. Oczywiście trzeba pamiętać, że pewne uszkodzenia ekranów związane są z zupełnie losowymi sytuacjami, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. To na przykład sytuacja, w której ktoś na nas wpadnie i w efekcie telefon spadnie ekranem do dołu. Najczęstszą przyczyną uszkodzenia ekranu jest upadek z wysokości, co jest szczególnie problematyczne podczas lądowania na twardej powierzchni, takiej jak beton, asfalt, a nawet chodnik. W tego typu sytuacjach bardzo często na naszym ekranie pojawia się tak zwany „pajączek”, który nie tylko psuje efekt wizualny, ale i może negatywnie wpływać na użytkowanie telefonu.

Kiedy udać się do serwisu w celu wymiany zbitej szybki?

Szybka smartfona to nic innego jak szkło chroniące ekran telefonu. Uszkodzenie jej nie jest wcale takie trudne, ponieważ jest to prawdopodobnie najbardziej wrażliwa część urządzenia. Chociaż szkło jest materiałem bardziej odpornym na zarysowania niż akryl czy plastik, pęknięcia są wyraźnie widoczne. Jeśli Twój telefon jest uszkodzony lub pęknięty z przodu, ale nadal działa, problem prawdopodobnie tkwi tylko w szkle. Więc to dotyczy znacznie szybszej naprawy. Jednak tutaj ważne jest, aby dotyk działał poprawnie, a ekran pokazywał obraz bez smug i plam. Niektóre modele telefonów wyposażone są w dotykowe szkło, tj. funkcja dotykowa jest zintegrowana z szybą ochronną. W tym przypadku pęknięty ekran prawdopodobnie oznacza poprawnie wyświetlany obraz, ale problemy z funkcją dotykową. W tym momencie koniecznością będzie wymiana szybki/dotyku. Nie zwlekaj, powierz swoje urządzenie w odpowiednie ręce specjalistów, którzy zajmują się takimi zleceniami już od kilkunastu lat. Zbita szybka iPhone Wrocław stoi przed Tobą otworem i jest gotowa na każde, nawet najtrudniejsze zlecenie związane z wymianą szybki!

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *