Łatwy sposób na poprawę lokalnego ekosystemu

O pożyteczności wielu owadów nie trzeba przypominać. Doskonale wiadomym jest, że owady takie jak pszczoły, biedronki czy motyle mogą być bardzo pożyteczne dla nas, dla naszych ogrodów czy naszego otoczenia. Te i inne pożyteczne owady są nieocenione w dzisiejszych czasach zwalczając szkodniki czy zapylając kwiaty. Jak jednak zapewnić sobie wspracie tych małych pomocników?

Od jakiegoś już czasu popularność zyskują domki i hotele dla owadów. Oczywiście najlepiej sprawdzają się te wykonane z drewna, ponieważ nasi mali przyjaciele cenią sobie naturalne otoczenie. Takie schronienia możemy wykonać sami, aczkolwiek dużo szybciej będzie skorzystać z gotowych rozwiązań. Zdecydowanie będzie to dobre rozwiązanie, jeśli cenisz sobie zarówno estetykę wykonania i własnego ogrodu oraz optymalne warunki dla przyszłych gości tegoż domku. Gotowe domki i hotele poza wysokiej jakości obudową posiadają wypełnienie dostosowane do wielu gatunków owadów. Do wykończenia wykorzystywane są szyszki, bambus czy kawałki drewna odpowiednio przygotowane dla małych lokatorów.

Świetna ozdoba dla naszego ogrodu, tarasu, a nawet balkonu!

Drewniany domek dla owadów dobrze wkomponuje się na terenach zewnętrznych naszego mieszkania czy domu. Musimy jednak pamiętać, że aby mógł spełniać swoją funkcję, musi on zostać umieszczony w odpowiednim miejscu. Spokój i dużo słońca to coś co chyba każdy uwielbia, podobnie jest z owadami. Niezależnie czy wykonany własnoręcznie czy gotowy domek, powinny być umieszczane w miejscach cichych, osłoniętych od wiatru i deszczu, z dobrym dostępem do światła słonecznego. Dzięki temu w mgnieniu oka zapewnimy sobie obecność pożytecznych owadów na naszym ogrodzie.

Domki to nie wszystko

Nasze doświadczenie wykorzystujemy nie tylko celem zwabienia dobroczynnych owadów, ale również tworzymy eleganckie i ekologiczne akcesoria do domu. Nic tak nie ociepla wnętrz, jak naturalne dodatki. Drewno jest idealnym dodatkiem i sprawdzi się w prawie każdym wnętrzu. Jest również bardzo wytrzymałe, jeśli będzie przygotowane i zabezpieczone w odpowiedni sposób. Dlatego też świetnie sprawdzi się w formie akcesoriów kuchennych, jak chociażby deski do krojenia czy deski do serwowania dań.

Drewno to nie tylko funkcjonalność, ale i estetyka. Spośród wielu drewnianych wyrobów w wielu domach coraz częściej sympatię zyskują sobie drewniane skrzyneczki na butelki czy nosidła. Mimo zmieniających się trendów drewno zawsze pozostawało w modzie. Dobrze utrzymywane zyskuje z wiekiem na wartości nie tylko materialnej, ale również sentymentalnej.

Sprawdź: producent produktów z drewna.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *