Klimatyzatory z funkcją oczyszczania powietrza to praktyczne urządzenia, których zalety docenia rosnąca liczba osób. Dzieje się tak nie bez przyczyny – środowisko, w którym żyjemy jest coraz bardziej zanieczyszczone, co przekłada się również na jakość wdychanego powietrza. Sprawia to, że producenci oferują w klimatyzatorach nie tylko podstawową funkcję obniżania temperatury, ale także usuwania rozmaitych zanieczyszczeń i drobnoustrojów.

Klimatyzator i oczyszczacz powietrza w jednym – jak działa?

Szkodliwość wysokiej temperatury jest niepodważalna, a urządzenia zapewniające jej obniżenie podnoszą komfort funkcjonowania podczas upałów. Jednak producenci nowoczesnej klimatyzacji idą o krok dalej, oferując klimatyzatory domowe z funkcją oczyszczania. Wyposażono je w specjalne filtry, które umożliwiają skuteczną redukcję kurzu, pyłu, roztoczy, a nawet smogu czy dymu tytoniowego. Profesjonalne urządzenia są ponadto w stanie zneutralizować działanie wirusów, bakterii i innych groźnych drobnoustrojów. Obok podstawowych filtrów wstępnych, usuwających kurz, pył i inne duże zanieczyszczenia, zawierają one również wielostopniowe systemy filtracji, które ułatwiają gruntowne pozbycie się szkodliwych cząsteczek i zminimalizowanie ich negatywnego wpływu na zdrowie. W klimatyzatorach znajdziemy między innymi takie rozwiązania, jak filtry z jonami srebra, filtry HEPA, aktywne filtry węglowe, filtry antybakteryjne, antyalergiczne i elektrostatyczne. Duża oferta klimatyzatorów dostępna na klimatyzacja Sosnowiec

Dlaczego warto wybrać klimatyzator z funkcją oczyszczania powietrza?

Klimatyzacja domowa i biurowa wyposażona w specjalistyczne filtry czyni wdychane powietrze zdrowszym dla organizmu. Ogranicza negatywne oddziaływanie patogenów i kurzu na układ oddechowy, a w efekcie pomaga zmniejszyć objawy alergii, astmy i innych schorzeń. Prawidłowo użytkowane urządzenie oraz regularna wymiana filtrów zapewniają bezpieczeństwo i efektywność działania. Czystsze powietrze oraz możliwość regulacji temperatury pozwalają stworzyć w domu lub mieszkaniu korzystny mikroklimat. Cenna jest również opcja jonizacji powietrza, w którą wyposażone są dobrej jakości modele. Umożliwia ona efektywną walkę z grzybem, bakteriami, a nawet nieprzyjemnymi i drażniącymi zapachami w pomieszczeniu. Ważną funkcją dostępną w niektórych urzędzeniach jest też sterylizacja UV-C, która dzięki zastosowanemu promieniowaniu pomaga jeszcze skuteczniej usuwać drobnoustroje i zapobiegać ich namnażaniu. Klimatyzator do domu z funkcją oczyszczania powietrza jest bez wątpienia doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą kompleksowo dbać o czystość otoczenia i swoje zdrowie.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *